سفارش بهترین سنگ فیروزه مربعی

سنگ فیروزه که از معدن استخراج می شود شکل خاصی ندارد. طی فرآیند های سنگ تراشی به اشکالی مثل دایره، مربع، اشکی و مستطیل تبدیل می شود. سنگ تغییر شکل یافته بسیار جلوه و نمای بهتری نسبت به سنگ بی شکل دارد. یکی از اشکال پر طرفدار این سنگ، سنگ فیروزه مربعی است که برای ساخت انگشتر و گردن بند و ساخت زیور آلات استفاده می شود.

سفارش بهترین سنگ فیروزه مربعی

موارد کاربرد سنگ فیروزه مربعی

موارد کاربرد سنگ فیروزه مربعی سنگ فیروزه اصل از سنگ های قیمتی است که استفاده از آن در ایران از دوره قدیم تا به الان رواج بسیاری داشته است. سنگ فیروزه به رنگ های آبی و آبی مایل به سبز وجود دارد. سنگ فیروزه برای ساخت انواع آثار هنری به کار برده می شده است. بهترین نوع سنگ فیروزه را غالبا مربوط به ایران می دانند.

 سنگ فیروزه به دلیل رنگ زیبا باعث استفاده از آن برای ساخت زیورآلات شده است، از بُعد دیگر اعتقاداتی که از دوره قدیم نسبت به سنگ فیروزه و رنگ فیروزه وجود داشته و رواج این اعتقادات در دوره اسلام باعث شده تا این سنگ بسیار در بین مردم محبوب شود. با وجود سند ها و نوشته های قدیمی و زیورآلات برجای مانده می توان به محبوب بودن و خاص بودن این سنگ پی برد.

سنگ های فیروزه مربعی برای ساخت انگشتر مردانه و زنانه کاربرد زیادی دارند. سنگ مربعی جلوه انگشتر را چندین برابر می کند و به دست نمای قشنگی هدیه می کند. سنگ مربعی سایز بزرگ برای ساخت گردن بند های زنانه کاربرد فراوانی دارند. ولی در کل سنگ فیروزه سلیقه ای است یعنی ممکن است مورد پسند بعضی افراد واقع شود ولی افرادی هم هستند که این سنگ را در زیور آلات نمی پسندند.

بهترین سنگ فیروزه در دنیا مربوط به نیشابور و هند است. ولی در کرمان هم یک معدن فیروزه بزرگی وجود دارد که همانند معدن نیشابور است. در معدن نیشابور سنگ فیروزه درشت بسیار زیاد یافت می شود.

سنگ فیروزه به دو نوع تقسیم می شود: شجری و عجمی. سنگ های عجمی صاف هستند ولی سنگ های شجری رگه های درون سنگ دارند. ولی سنگ صاف قیمت بسیار بالاتری نسبت به سنگ فیروزه رگه دار دارد.

بازار پخش سنگ فیروزه درشت

بازار پخش سنگ فیروزه درشت دوستان عزیز همان طور که در مطالب بالا ذکر کردیم بزرگترین معدن فیروزه در نیشابور است. ولی این سنگ بعد از استخراج از معدن و عملیات تراش و پرداخت به تمام استان های کشور انتقال می یابد. لازم به ذکر است که سنگ فیروزه ایرانی در جهان همتا و رقیب ندارد و میزان صادرات این سنگ به کشورهای خارجی بسیار زیاد است.

شما دوستان عزیز برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و مراکز پخش سنگ فیروزه می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. باتشکر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما