قیمت سنگ فیروزه ی اصل کرمان

سنگ فیروزه ی اصل دارای رنگ آبی می باشد که اندکی رنگ آن مات است و همچنین در پشت آن رگه های قهوه ای عنکبوتی وجود دارد که نشان از اصل بودن آن دارد ‌.این سنگ بسیار گران بهاست و در کشور ما طرفداران بسیاری دارد .سنگ فیروزه اصل در معادن نیشابور وجود دارد و هم چنین سنگ فیروزه ی کرمان نیز اصل می باشد و بسیار قیمتی است.

قیمت سنگ فیروزه ی اصل کرمان

تشخیص اصل بودن سنگ فیروزه

تشخیص اصل بودن سنگ فیروزه

یکی از پرطرفدار ترین سنگ ها در بین مردم ایران ، سنگ فیروزه می باشد .که معمولا فیروزه نیشابور اصل می باشد.فیروزه نیز همانند بسیار کالا ها اصل و تقلبی دارد پس در خرید آن دقت کنید .تعدادی از افراد سود جو سنگ فیروزه دامغان و کرمان را به جای سنگ فیروزه اصل نیشابور به فروش می رسانند.پس حتما در هنگام خرید فیروزه از فروشنده شناسنامه اصل بودن و نیشابوری بودن فیروزه را در خواست کنید .تشخیص اصل بودن فیروزه بسیار دشوار می باشد به گونه ای که حتی تعدادی از افراد حرفه ای نیز قادر به تشخیص آن نمی باشند.

فیروزه ایرانی انواع مختلفی دارد از جمله:
۱.فیروزه شجری:

این نوع فیروزه رگه های کمتری دارد که سطح کیفی آن را کاهش می دهد و یک درجه نسبت به فیروزه عجمی در درجه کیفی پایین تری قرار دارد.معادن این نوع سنگ در شهر های نیشابور ، دامغان و کرمان می باشد.

۲.فیروزه فاخر

۳.فیروزه نرم

۴.فیروزه درشت

۵.فیروزه عجمی

فیروزه خام ایرانی هیچگاه به این صورت به فروش نمی رسد چرا که باعث سود دیگر کشورها و ضرر کردن کشورمان می شود .برخی معتقدند که خام فروشی سنگ فیروزه توجیه اقتصادی ندارند چرا که کشورهایی مانند ترکیه این سنگ را به صورت خام خریداری کرده و سپس توسط دستگاه های مختلف ، شکل های متنوعی به آن می دهند و با قیمت بیشتری در بازار عرضه می کنند.

اگر سنگ فیروزه را خریداری کردید و خواستید اصلی و تقلبی بودن آن را بررسی کنید می توانید آن را مقابل نور خورشید قرار دهید و اگر رنگ آن دچار تغییر شد متوجه می شوید که سنگ فیروزه که خریداری کرده اید تقلبی است.سنگ فیروزه تقلبی ، پلاستیک فشرده ای است که به آن رنگ آبی می زنند پس اگر روی فیروزه یک سوزن فشار دادید و خطی عمیق بر روی آن ایجاد شد متوجه می شوید که این سنگ قلابی است.

مرکز خرید سنگ فیروزه ی اصل

مرکز خرید سنگ فیروزه ی اصل

معادن بسیاری در زمینه تولید سنگ فیروزه وجود دارد که خرید سنگ فیروزه از این معادن امکان پذیر است و هم‌چنین شما می توانید از سایت های معتبر ، فیروزه مورد علاقه خود را سفارش دهید اما توجه داشته باشید که این سایت حتما معتبر باشد تا فیروزه تقلبی را به جای فیروزه اصل به شمانفروشند.

2

  1. سلام خسته نباشید سنگ فیروزه اصل کرمان فیروزه ای که رگه ی کمتری داشته باشد به این معنی است که کیفیت ان پایین تر است؟

    • در خصوص پاسخ سوالاتتون و ثبت خرید به صورت عمده از طریق فرم موجود در سایت با همکاران ما ارتباط برقرار کنید تا پاسخگو سوال شما عزیزان باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما