مرکز تولید سنگ فیروزه اصل نیشابور

سنگ فیروزه هنگامی که از معدن استخراج می شود شکل خاص و جلوه زیبایی ندارد.در طی فرآیند های تراش سنگ و پرداخت آن به اشکالی مثل دایره، مربع، اشکی و مستطیل تبدیل می شود. سنگی که  تغییر شکل یافته است بسیار جلوه و نمای زیبا تری نسبت به سنگ بی شکل دارد. یکی از معروف ترین و مرغوب ترین نوع این سنگ در ایران، سنگ فیروزه اصل نیشابور است

مرکز تولید سنگ فیروزه اصل نیشابور

کیفیت سنگ فیروزه اصل نیشابور

کیفیت سنگ فیروزه اصل نیشابور سنگ فیروزه مرغوب از سنگ های با ارزش و قیمتی لحاظ می شود که استفاده از آن در کشور ایران از دوره بسیار قدیم تا به الان که کشور اسلامی هستیم رواج بسیاری داشته است. سنگ فیروزه در رنگ های دآبی و سبز و آبی مایل به سبز وجود دارد. 

 سنگ فیروزه رنگ های زیبایی دارد و بانو های بزرگ و صاحب سلطنت ایرانی در زمان گذشته از این سنگ بر روی زیور آلات خود بسیار استفاده می کردند و باعث شده است از آن در ساخت زیورآلاتی همچون گوشواره و گردن بند و انگشتر و دست بند استفاده شود، از طرفی دیگر مردم این سنگ را مقدس می دانستند. گسترش این ذهنیت در دوره اسلام باعث شده تا این سنگ بسیار در بین مردم خاص و پر طرفدار شود. با وجود مدارک قدیمی و اسناد موجود و زیورآلات خانواده های درباری برجای مانده می توان به کاربرد فراوان و خاص بودن این سنگ پی برد.

متخصصان سنگ های قیمتی گفته اند که سنگ فیروزه مزیت هایی دارد از جمله  اینکه موجب احساس شادی می شود و به مقدار زیاد استرس را در بدن انسان کاهش می دهد. سنگ فیروزه به مواد شوینده حساس است و اگر در معرض این مواد قرار گیرد سریع کیفیت فیروزه از بین می رود.

سنگ های فیروزه اشکال هندسی مختلف مربعی و بیضی  و اشکی دارند که برای ساخت انگشتر های مردانه و زنانه کاربرد زیادی دارند. البته سنگ فیروزه اصلی نمای زیبایی دارد ولی در این زمان و با وجود بازار نوسان دار سنگ تقلبی فیروزه بسیار زیاد شده است.و مردم در اغلب موارد با خرید سنگ فیروزه ارزان مورد فریب فروشندگان واقع می شوند. 

سنگ فیروزه به دو دسته تقسیم می شود: فیروزه شجری و فیروزه عجمی. سنگ های عجمی صاف و یک دست و بدون رگه هستند ولی سنگ های شجری رگه هایی داخل سنگ دارند. ولی قیمت سنگ صاف بسیار بالاتر از سنگ فیروزه رگه دار است و در بازار با قیمت بالا معامله می شود.

خرید ارزان سنگ فیروزه اصل نیشابور

خرید ارزان سنگ فیروزه اصل نیشابور در کل سنگ فیروزه سلیقه ای است یعنی ممکن است مورد پسند بعضی افراد واقع شود ولی افرادی هم هستند که این سنگ را در زیور آلات نمی پسندند. تولیو سنگ فیروزه در کشور آمار بالایی دارد ولی قیمت آن بسیار بالاست. بزرگترین معدنی که در ایران سنگ فیروزه از آن استخراج می شود معدنی واقع شده در نیشابور است.

شما دوستان می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد مراکز توزیع  و خرید فیروزه به صورت آنلاین و حضوری از مراکز معتبر با ما در ارتباط باشید.


دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما