مرکز پخش فیروزه عجمی اصل

فیروزه عجمی اصل یکی از کمیاب ترین نوع فیروزه می باشد که از معادن فیروزه استخراج می شود. و هیچ گونه ناخالصی (شجر) بر روی آن مشاهده می شود. این فیروزه بدون رگه و یکدست می باشد و شکل آن درشت و گرد است. رنگ این فیروزه آبی می باشد و هرچه آبی آن سیر تر باشد گران بها تر است. مرکز پخش این فیروزه نیشابور است.

مرکز پخش فیروزه عجمی اصل

کیفیت انواع فیروزه عجمی اصل

کیفیت انواع فیروزه عجمی اصل سنگ فیروزه به ۴گروه تقسیم می شود.

  • شجری
  • عجمی
  • توفال
  • خاکی

ایرانی ها به سنگ عجمی و شجری علاقه بیشتری دارند اما مردم اروپا بیشتر نوع شجری فیروزه را پسند می کند در حالی که نوع عجمی آن مورد پسند ایرانیان است. فیروزه عجمی نیشابور بهترین نوع فیروزه در جهان می باشد که فقط به صورت دانه ای فروخته می شود و قیمت این سنگ با توجه به رنگ و وزن آن متفاوت است. اما پر طرفدار ترین رنگ آن آبی آسمانی است.

این فیروزه در داخل سنگ چرب و سیاه رنگی رشد می کند که تشخیص آن بسیار دشوار است که فقط بومی ها می توانند تشخیص دهند. این فیروزه مانند مرواریدی در صدف می باشد.این فیروزه در بین عرب ها محبوبیت بسیاری دارد اما برای دیگر کشورها فیروزه های عنکبوتی یا شجری نیز محبوبیت دارد. رنگ این فیروزه بسیار اهمیت دارد و اگر داخل آن رگه های طلایی وجود داشته باشید قیمت آن نیز افزایش می یابد.

سنگ فیروزه راف سنگی است که خام است و هیچ گونه عملیاتی روی آن ها انجام نشده است.

فیروزه خام ایرانی هیچگاه به این صورت به فروش نمی رسد چرا که باعث سود دیگر کشورها و ضرر کردن کشورمان می شود.

اگر سنگ فیروزه را خریداری کردید و خواستید اصلی و تقلبی بودن آن را بررسی کنید می توانید آن را مقابل نور خورشید قرار دهید و اگر رنگ آن دچار تغییر شد متوجه می شوید که سنگ فیروزه که خریداری کرده اید تقلبی است.
سنگ فیروزه تقلبی، پلاستیک فشرده ای است که به آن رنگ آبی می زنند پس اگر روی فیروزه یک سوزن فشار دادید و خطی عمیق بر روی آن ایجاد شد متوجه می شوید که این سنگ قلابی است.

سفارش خرید فیروزه عجمی اصل

سفارش خرید فیروزه عجمی اصل راه های مختلفی برای خرید فیروزه وجود دارد که روش مستقیم آن خرید از معادن آن می باشد. اما اگر به دنبال روش راحت تری می باشید می توان به نمایندگی های فروش این سنگ در شهر های مختلف مراجعه کنید و یا به فروشگاه های فیروزه در سطح شهر خود مراجعه کنید.

همچنین می توانید از سایت های اینترنتی معتبر آن ها را خریداری کنید. قیمت این سنگ با توجه به اندازه و کیفیت فیروزه متفاوت می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما